Other Language Ovidiu Lesan - Cum să devii fotograful anului în Romania

Discussion in 'Photo Tutorials' started by grenice, 26 Mar 2022.

  1. grenice

    grenice VIP

    Lifetime Gold Trusted Gold Member No Limit
    Joined:
    25 Jul 2018
    Messages:
    2,311
    Likes Received:
    32,790
    Trophy Points:
    2,807


    Language: Romanian

    Cu-logo-PRO-la-o-Lesaneala.jpg

    Dacă ai cochetat vreodată cu fotografia de eveniment, nu ai cum să nu fi auzit de Ana și Daniel Dumbravă.

    Sunt printre cei mai apreciați fotografi de nuntă din România și au un palmares impresionant:
    1. Fotograful anului in România – 3 ani consecutiv, 2018, 2019 și 2020, conform Fotografi-cameramani.ro
    2. Fotograful de nunta al anului – 2 ani consecutiv, 2018 și 2019- conform Wedding Photography Select
    3. Locul 2 Fearless Photographers in 2019 si Top 10 2015, 2016, 2018
    4. Top 5 ISPWP 2020 – International Society of Professional Wedding Photographers
    5. Printre primii 100 cei mai bine cotați fotografi din lume, conform Mywed.com


    În acest webinar dezbatem o listă super interesantă de subiecte:
    • cum să devii fotograful anului în Romania
    • importanța concursurilor în drumul unui fotograf de succes
    • cât de mult ajută în vizibilitatea unui fotograf participarea la concursuri/competiții
    • cum selectezi fotografiile pentru concurs astfel încât șansele de câștig să fie cât mai mari
    • câtă energie este necesar să dedici
    • cum realizezi fotografii pentru concursuri și de unde găsești inspirație
    • sesiune de Q&A LIVE

    Ana și Daniel spun despre ei următoarele:
    “Suntem împreună de 14 ani și tot de atunci ne-am apucat să facem poze, de plăcere mai întâi, prin multele concedii ce le aveam in tinerețe! Ulterior, unul dintre noi, cel mai bun fotograf nebun, a avut cutezanța să încerce să transforme această pasiune într-un job full time! Cu foarte multă încredere și ambiție, susținută de muncă constantă și perseverență, pasiunea noastră a devenit un mic bussines de familie. Fără studiu in prealabil despre ce înseamnă să deții și să întreții o afacere de familie, fără consiliere de specialitate, doar instinctual am realizat totul. Și acum, la aproape 12 ani de FotoDumbravă, suntem tare mândri de noi, de speranțele și visurile pe care ni le-am împlinit!”


    Dacă vrei să afli cum să devii fotograful anului, vizionează acest webinar, vei extrage o sumedenie de idei care te vor ajuta în drumul tău ca fotograf.


    fotografi-de-succes-min-1024x600.jpg
    fotografi-de-succes-in-Romania-min-1024x593.jpg
    cum-devii-un-fotograf-de-succes-min-1024x594.jpg
    fotograf-de-meserie-min-1024x592.jpg





    P.S: în acest webinar am și o surpriză, l-am invitat și pe Mihai Roman în sesiunea de Q&A – a ieșit ceva fain de tot!



    Hidden Content:
    **Hidden Content: Content of this hidden block can only be seen by Gold Members(click for instructions) after they click 'Like'.**
     
    myboudoir, Tayfun, lnphoto and 6 others like this.
  2. myboudoir

    myboudoir New Member

    Gold Member
    Joined:
    3 Nov 2021
    Messages:
    26
    Likes Received:
    1
    Trophy Points:
    3
    Dead link.
     
Top